ბარსელონას ოსასუნასთან მატჩში, შესაძლოა, წაგება ჩაეთვალოს
ლა ლიგის 27-ე ტურში ,,ბარსელონამ'' ,,ოსასუნას'' უმასპინძლა და 3:0 დაამარცხა. დამაჯერებელი გამარჯვების მიუხედავად, კატალონიელებს, შესაძლოა, მატჩში წაგება ჩაეთვალოთ.
როგორც Mundo Deportivo წერს, გუშინდელ შეხვედრაში ინიგო მარტინესს თამაშის უფლება არ ჰქონდა - FIFA-ს წესდების თანახმად, ფეხბურთელს, რომელიც ტრავმის გამო სანაკრებო მატჩს გამოტოვებს, გამოტოვებული მატჩიდან 5 დღის განმავლობაში კლუბში თამაში არ შეუძლია. ესპანეთმა ბოლო შეხვედრა 23 მარტს ჩაატარა, შესაბამისად, მარტინესმა მხოლოდ 4 დღე დაისვენა.
beIN Sport-ის ცნობით, ,,ოსასუნას'' ხელმძღვანელებმა იურისტებს საქმის განხილვა დაავალეს, რათა გაერკვნენ, აქვს თუ არა გუნდს ოფიციალური საჩივრის საფუძველი. თავის მხრივ, ,,ბარსელონაში'' დარწმუნებულნი არიან, რომ ესპანეთის ფეხბურთის ფედერაციისგან მიღებული ნებართვა, კლუბს ყოველგვარი სასჯელისგან იხსნის.
ლა ლიგის 28 ტურის შემდეგ ,,ბარსელონას'' 63 ქულა აქვს და მეორეადგილოსან ,,რეალს'' 3 ქულით უსწრებს.
❗️Osasuna are considering filing a complaint over a possible ineligible lineup of Iñigo Martínez.
— Barça Universal (@BarcaUniversal) March 28, 2025
They're reviewing a FIFA rule that requires five days between a player's absence from a national team match and their next club game, but they're not certain.