ამ ყველაფერს სოციალურ ქსელში ძალიან დიდი გამოხმაურება მოჰყვა და გულშემატკივრების აზრი ორად იყოფოდა - უმეტესობა თვლიდა, რომ ბასტონიმ ის მომენტი უაზროდ გააფორმა, მეორე მხარეს კი თვლიდნენ, რომ დარღვევა საკმარისი იყო იმისათვის, რომ მსაჯს მეორე ყვითელი ბარათი ეჩვენებინა.
Bastoni on a yellow - and red card for #Kalulu. Mind fuck refereeing #INTJUV pic.twitter.com/uZqM3XecxX
— Nicky Azzopardi (@azzopardinicky) February 14, 2026
მსაჯის ამ გადაწყვეტილებამ ძალიან გააბრაზა ტურინის იუვენტუსის მწვრთნელი - ლუჩანო სპალეტი და ლეგენდარული ფეხბურთელი - ჯორჯო კიელინი, რომლებიც მატჩის დასრულების შემდეგ მთავარ მსაჯს გადასხდელთან დახვდნენ და მის მიმართ აგრესიით გამოირჩეოდნენ.
🚨😡 After Inter-Juventus match, Spalletti, Comolli, and Chiellini confronted the referee. They were unhappy with Kalulu's red card in the first-half. pic.twitter.com/8PLod3tPg4
— EuroFoot (@eurofootcom) February 15, 2026
ჯანლუკა როკიმ, რომელიც ყოფილი მსაჯია და ამჟამად სერია A-ს მსაჯების ხელმძღვანელად მუშაობს, ამ ფაქტის შესახებ საინტერესო კომენტარი გააკეთა.
"მატჩის მთავარი მსაჯი განადგურებულია. მის გვერდით ვართ, მაგრამ სიმართლეა ის, რომ შეცდომა მხოლოდ მას არ დაუშვია, რადგან გუშინ აშკარა სიმულაციაც ვიხილეთ.
ამ ინციდენტის გამო გულწრფელად ვწუხვართ. იმ გადაწყვეტილებისთვის, რომელცი აშკარად შეცდომა იყო და იმისათვისაც, რომ მის გამოსასწორებლად VAR-ის გამოყენება ვერ შევძელით..." - ჯანლუკა როკი
შეგახსენებთ, რომ „დერბი დ’იტალია" საბოლოოდ ინტერის გამარჯვებით დასრულდა (3:2), რითაც მილანურმა კლუბმა კიდევ უფრო მყარად გაიდგა ფესვები ჩემპიონობისთვის ბრძოლაში.